STOWARZYSZENIE INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW
KOMUNIKACJI RP w WARSZAWIE


Za nowoczesne rozwiązania projektowe dróg i mostów oraz udział w odbudowie mostu na trasie Łazienkowskiej w Warszawie

Przyznaje Statuetkę "TRYLINKA"

 

 


POLSKI KONGRES DROGOWY

Diamenty Polskiej Infrastruktury 2015
Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów  TRANSPROJEKT-WARSZAWA Sp. z o.o.
Projektant

Laureat w kategorii "PROJEKT ROKU"

 
 

Generalny Pomiar Ruchu w 2015 roku (GPR 2015)

Na zlecenie GDDKiA Transprojekt-Warszawa Sp. z o.o. realizuje temat “Nadzór nad przeprowadzeniem usługi Generalnego Pomiaru Ruchu 2015 wraz z zebraniem, przetworzeniem i opracowaniem wyników”

 

DROGI KRAJOWE

'Wytyczne organizacji i przeprowadzenia Generalnego Pomiaru Ruchu w 2015 roku na drogach krajowych' wprowadzone Zarządzeniem nr 38 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia 1 września 2014 r są dostępne na stronie GDDKiA.

Transprojekt-Warszawa Sp. z o.o. opracował 'Instrukcję o sposobie kodowania i archiwizacji wyników pomiarów oraz obiegu dokumentów na drogach krajowych' oraz nowe wersje programów do wprowadzania danych z pomiarów ruchu na drogach krajowych w 2015. Opis programów znajduje się w powyższej instrukcji.

Do pobrania:

1. Instrukcja o sposobie kodowania i archiwizacji wyników pomiarów oraz obiegu dokumentów na drogach krajowych
2. Programy do wprowadzania danych wraz z dokumentacją (spakowane)
3. Sylwetki nietypowych pojazdów w wybranych kategoriach
4. Formularz do pomiaru podstawowego
5. Formularz do pomiaru podstawowego prowadzonego metodą wideorejestracji (w wersji xls)
6. Formularz do pomiaru ruchu samochodów ciężarowych
7. Karta pomiaruTRANSPROJEKT-WARSZAWA SP Z O.O. POSZUKUJE NAJEMCY
BUDYNKU BIUROWEGO PRZY UL.KONICZYNOWEJ 11


Do wynajęcia pomieszczenia biurowe w budynku piętowym przy ulicy Koniczynowej 11 o powierzchni całkowiej 435 m2. W tym parter 190 m2 składający się z dużej sali konferencyjnej z możliwością podziału, pomieszcznia socjalnego oraz węzła sanitarnego. Piętro o powierzchni 245 m2 składa się z pięciu pokojów biurowych, węzła sanitarnego oraz pomieszczenia socjalnego.

Cena wynajmu to 45zł za m2.

Zachęcamy Państawa do umówienia się z nami w celu obejrzenia budynku. Wszelkie informacje można uzyskać dzwoniąc 22 8322911.

Budynek z zewnątrz

 

Wnętrze budynkuXIV KONFERENCJA
INWESTOR I PROJEKTANT W KSZTAŁTOWANIU PRZESTRZENI
9-10 czerwca 2011r.

Planowana tematyka szczegółowa:
 • Niedoskonałość planowania przestrzennego. Powiązania planowania przestrzennego z ochroną środowiska.
 • Rola gminy w przygotowaniu inwestycji.
 • Procedury wywłaszczeniowe i lokalizacyjne hamulcem inwestycji.
 • Efekty stosowania kryteriów cenowych zamówieniach publicznych
 • Biura projektowe w Polsce. Status inżyniera w procesie inwestycyjnymGeneralny Pomiar Ruchu w 2010 roku (GPR 2010) na drogach krajowych


Na zlecenie GDDKiA w Warszawie Transprojekt-Warszawa Sp. z o.o. realizuje temat “Przygotowanie, nadzór i opracowanie wyników Generalnego Pomiaru Ruchu w 2010 roku na zamiejskiej sieci dróg krajowych
W I etapie prac zostały opracowane “Wytyczne organizacji i przeprowadzenia Generalnego Pomiaru Ruchu w 2010 roku na drogach krajowych”. Dokument ten stanowi załącznik do Zarządzenia Nr 59 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia 12 października 2009 roku.
W II etapie prac opracowano “Instrukcję o sposobie kodowania i archiwizacji wyników oraz obiegu dokumentów w GPR 2010” wraz z oprogramowaniem do kodowania wyników uzyskanych z bezpośrednich pomiarów ruchu.


Transprojekt-Warszawa Sp. z o.o. opracował nowe wersje programów do wprowadzania danych z pomiarów ruchu na drogach krajowych 2010.
W nowych wersjach programów poprawiono wykryte błędy oraz wprowadzono sugerowane przez użytkowników udoskonalenia.
Proszę pobrać i zapisać plik GPR2010.zip. Spakowane w nim są programy i pliki GPR2010.exe, GPR2010auto.exe, GPR2010C.exe, nrpunkty2010.csv oraz instrukcja o sposobie kodowania. Po rozpakowaniu proszę zastąpić nimi poprzednie wersje.W nowych wersjach programów:
 • poprawiono zapis kodów utrudnień (nie odświeżały się po ponownym wejściu do programu),
 • w pliku csv poprawiono format godzin,
 • poprawiono funkcję "brakujące" wyświetlającą listę brakujących danych dla danego pomiaru (w poprzedniej wersji wyświetlały się również punkty typu “G”, których pomiar 1, 3, 6, 7, 10 nie dotyczył)
 • wprowadzono nowy sposób prezentacji danych - w wynikach pomiarów w polach, gdzie w żadnym formularzu nie wprowadzono danych (nawet zer), w polu sum pojawia się napis "brak danych", ale w wynikach będą przyjęte zera.
 • dodano ostrzeżenia o błędnie wprowadzonych danych:
  przed wprowadzaniem powtórnie tego samego formularza,
  w podglądzie łącznych wyników jaskrawym kolorem zaznaczane są komórki do których wpisano dane w więcej niż jednym formularzu (nie jest to błąd dla pomiarów w jednym kierunku z wiecej niż dwoma obserwatorami).
Użytkownikom dziękujemy za zwrócenie uwagi na niedopatrzenia i sugestie udoskonalenia programów. Przepraszamy za kłopoty związane z koniecznością aktualizacji oprogramowania.Pomiar ruchu na drogach wojewódzkich w 2010 roku


Na zlecenie GDDKiA w Warszawie Transprojekt-Warszawa Sp. z o.o. realizuje temat “Opracowanie zasad przeprowadzenia pomiarów ruchu na sieci dróg wojewódzkich w roku 2010 oraz opracowanie i edycja otrzymanych wyników”.
W I etapie prac, pod patronatem Departamentu Dróg i Autostrad Ministerstwa Infrastruktury zostały opracowane “Wytyczne pomiaru ruchu na drogach wojewódzkich w 2010 roku”.
W II etapie prac opracowano “Instrukcję o sposobie kodowania i archiwizacji wyników oraz obiegu dokumentów w pomiarze ruchu na drogach wojewódzkich w 2010 roku” oraz oprogramowanie do kodowania wyników z bezpośrednich pomiarów ruchu.
 • Instrukcja o sposobie kodowania
 • Najnowsza wersja programów wraz z dokumentacją (PDW2010.zip) Transprojekt-Warszawa Sp. z o.o. opracował nowe wersje programów do wprowadzania danych z pomiarów ruchu na drogach wojewódzkich 2010.
  W nowych wersjach programów poprawiono wykryte błędy oraz wprowadzono sugerowane przez użytkowników udoskonalenia.
  Proszę pobrać i zapisać plik PDW2010.zip. Spakowane w nim są programy i pliki PDW2010.exe, PDW2010auto.exe, DWnrpunkty2010.csv oraz instrukcja o sposobie kodowania. Po rozpakowaniu proszę zastąpić nimi poprzednie wersje. W nowych wersjach programów:
  • dodano ostrzeżenia o błędnie wprowadzonych danych:
   przed wprowadzaniem powtórnie tego samego formularza,
   w podglądzie łącznych wyników jaskrawym kolorem zaznaczane są komórki do których wpisano dane w więcej niż jednym formularzu (nie jest to błąd dla pomiarów w jednym kierunku z wiecej niż dwoma obserwatorami).
  Użytkownikom dziękujemy za zwrócenie uwagi na niedopatrzenia i sugestie udoskonalenia programów. Przepraszamy za kłopoty związane z koniecznością aktualizacji oprogramowania.


NAGRODA ZWIĄZKU MOSTOWCÓW RZECZPOSPOLIRTEJ POLSKIEJ

”DZIEŁO MOSTOWE ROKU”
za budowę stalowej łukowej kładki KŁ-8 dla pieszych z podwieszonym pomostem z kompozytów polimerowych nad drogą S-11 w Gądkach k/KórnikaInwestor  - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu
Projektant  - Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów  TRANSPROJEKT-WARSZAWA Sp. z o.o.
Generalny Wykonawca  - Skanska S.A.
Wykonawca  - Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Interkor Sp. z o.o.
Nadzór z ramienia Inwestora - Lafrentz Polska Sp. z o.o.
Infrastruktura 2010

TRANSPROJEKT-WARSZAWA Sp. z o.o. brał udział
w VIII Międzynarodowych Targach
INFRASTRUKTURY MIEJSKIEJ I DROGOWEJ
INFRASTRUKTURA 2010,
które odbyły się 13-15 października 2010 roku
w Centrum MT Polska
ul. Marsa 56 c w Warszawie
Patronat Honorowy:
Cezary Grabarczyk — Minister Infrastruktury
Hanna Gronkiewicz Waltz — Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Więcej informacji na stronie www.infrastruktura.info